Tworzenie responsywnych stron - zadanie Projektanta stron internetowych

Tworzenie Responsywnych stron

Statystyki ukazują, że ponad połowa potencjalnych klientów korzysta z urządzeń mobilnych, jak tablet i telefon. Każdy właściciel działalności powinien więc zainwestować w stronę internetową, dzięki której ułatwi sobie drogę dotarcia do takich odbiorców. Pomagają w tym responsywne strony internetowe. Są one tak zoptymalizowane, że poprawnie wyświetlają się na wszystkich urządzeniach, bez względu na to, w jakiej przeglądarce internetowej się pojawiają.

Nie ma więc znaczenia czy klient będzie poszukiwał Twoje usługi przez komputer, tablet czy telefon. Nie liczy się również to czy korzysta on z przeglądarki chrome, opera, internet explorer, firefox czy jeszcze innej. Liczy się jednak to, że posiadasz responsywną stronę internetową, która zawsze poprawnie będzie wyświetlać się Twoim potencjalnym klientom.

Jak sprawdzić czy masz responsywną stronę internetową?

tworzenie responsywnych stron

Jeśli nie wiesz do końca czy masz już taką stronę firmową, to zdecyduj się na krótki test. Wyświetl ją na próbę we wszystkich urządzeniach, a zarazem w różnych przeglądarkach internetowych. Dzięki temu dowiesz się czy Twoja strona wyświetla się poprawnie. Jeśli nie jest responsywna, to na każdym urządzeniu wyświetla się inaczej i przez to staje się mniej atrakcyjna dla odbiorców.

Inną opcją jest sprawdzenie mobilności strony pod tym linkiem:
 Mobile Google Seach Console

Reklamy

10 myśli w temacie “Tworzenie Responsywnych stron

  • Szymon Owedyk pisze:

   Dziękuję, praktyka ma coraz większe znaczenie dla WordPressa, a świetnie to uwidaczniają nowe aktualizacje, a zarazem niezawodne wtyczki, które usprawniają całą drogę optymalizacji strony i jej dalszego pozycjonowania 🙂

   Polubienie

 1. Narin Kokon pisze:

  A ja właśnie zawsze się zastanawiałam od czego to zależy, żeby się poprawnie strony i blogi wyświetlały, zależnie od przeglądarek i urządzeń, na których sprawdzane. Teraz już wiem jak się to fachowo nazywa 🙂 Dziękuję!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s